WeWho Gaming Forum

Bize katılmak ister misin? O zaman hemen üye ol!..

Üyel Ol
 1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Sunucu Kuralları

'Sunucu Kuralları' forumunda doesn4 tarafından 11 Kas 2017 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. doesn4 Kayıtlı Üye

  Mesaj:
  11
  Alınan Beğeniler:
  3
  Ödül Puanları:
  3
  Şehir:
  Bursa
  Katılım:
  28 Eki 2017
  [​IMG]

  KURALLARIMIZ

  Aşağıda yazılı olmayan durumlarda olay roleplay çerçevesinde adminler tarafından yorumlanabilir.
  Aşağıdaki kurallara uyulmaması, serverdan kick ya da ban ile sonuçlanır.
  Altis Cumhuriyeti serverine girmiş her oyuncu bu kuralları kabul etmiş bulunmaktadır.

  ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  Genel Kurallar

  1.Hile,Bug,Macro kullanımı, Server içi ve Ts3 içi Küfür,Hakaret,Siyasi ve Dini içerikli söylemler BAN Sebebidir.
  2.Herhangi bir bug kullanımı ile ortaya çıkan durumlar hemen adminlere veya rehberlere iletilmesi gerekmektedir. Aksi halde suça göz yumulduğundan gerekli işlemler yapılır.
  2 a.Oyuncular yapılan yüklü miktardaki (2m ve üstü) para transferlerini adminlere bildirilmek zorundadır ayrıca paranın hile,bug vs. ile yapıldığı tespit edilir ve bildirilmemiş ise para gönderilen kişi de hile yapan ile ortak sayılacaktır.
  3. Bir oyuncuyu ghostlamak(yerini sidechatten söylemek,yayınlardan bakmak) yasaktır.
  4. Başka oyuncudan alınmış hesaplar serverımızda permanent banlı ise ban açılmayacaktır. Hesap alırken dikkat ediniz.
  5. Bir oyuncu ban yediği zaman 2. hesabı bulunuyorsa 2. hesabı aşağıdaki durumlarda banlanacaktır.
  5 a.Bir oyuncu süreli ban yediği zaman farklı bir hesapla girdiğinde süreleri tekrardan başlatılarak iki hesapta banlanır .
  5 b.Bir oyuncu 'Bug , Hile' vs. Server menfaatini etkileyecek durumlarda oyuncunun bir ve birden fazla olan hesaplarına perma ban atılıp hesapları sıfırlanacaktır.
  5 c.Diğer hesabın başkasına ait olup olmadığı yönetimin sorumluluğunda değildir .
  6. Herhangi bir zarar karşılama olayında kanıtlar istenmektedir. Kanıtlar okunabilir veya rahatlıkla izlenebilir kalitede olmak zorundadır. Kanıtı olmayan kişilerin itiraz etme hakkı hiç bir şekilde yoktur.
  7.Bir konu hakkında şikayette bulunurken, konuya ait video, ekran görüntüsü gibi deliller en geç 2 gün içerisinde "Oyuncu Bildirin" bölümüne forum kuralları çerçevesinde Altis Cumhuriyeti ekibine bildirilmelidir. Aksi taktirde şikayetler zaman aşımına uğrayıp reddedilecektir. (Hiç bir delil intikam almak, koz olarak kullanmak için bekletilemez.)
  8. 3 defa veya daha fazla kez ceza almak "Altis Cumhuriyeti" bünyesindeki her türlü yerden süre sınırı olmadan ceza almanıza sebep olabilir.
  9.Herhangi bir kural hatası olduğunda, video veya ss gibi kanıtlarda kural hatası yapan 2.bir oyuncunun adı görülmediği vakit, yanında bulunan aynı çete veya klandaki oyuncu veya oyunculara kim olduğu sorulacaktır. İsim verilmediği taktirde, video'da adı veya adları görünen şüpheli oyuncu veya oyuncular ceza alacaktır.
  10.Server'da herhangi bir şekilde oyun parası karşılığında item satmak veya takas yapmak, nakit para, oyun satımı vb. ticari amaçlı işlemler yapmak kesinlikle yasaktır. Satanların veya satın alanların hesapları sıfırlanacaktır.
  11.Combat Log Hakkında açılan konulara direk işlem yapılacaktır. (Combat Log Kuralları Aşağıda Mevcut).
  12.Bir şikayet videosunda her iki taraf (Şikayet eden ve Edilen) içinde kural hatası varsa her iki tarafa da cezai işlem uygulanacaktır.
  13.Bir klana mensup olan oyuncu, oyuna üyesi olduğu klan tagı altında veya sivil isimle (TAGSIZ) giriş yapabilir. (Fakat farklı klanın tagını alıp girmesi kesinlikle yasaktır. Onun için kendi klanından çıkıp, o klana mensup olmalıdı,clan oyuncuları sadece kendi taglarını almak zorundadır başka bir uydurma tag alamazlar. Aksi takdirde bu işlemi uygulamayan oyuncu serverden uzaklaştıralacaktır.)
  14.Sunucu ile ilgili bildirimlerde (şikayet, bug, vb..) ve sunucudaki oyunun işleyişini ilgilendiren diğer konularda (bağış yapımı, oyun satışı vb.) yöneticilere yanlış bilgi vermek, kanıtlarla oynamak gibi yönetimi kandırmaya yönelik tüm girişimler yönetimi yanıltma altında değerlendirilecektir ve bu oyuncular 3 gün ile kalıcı arasında değişen uzaklaştırma cezası alacaktır.
  15.(A) Haksız yere kazanç sağlamak için kanıt ile oynanması (Photoshop, Montaj)
  16.(B) Bir şikayet videosunda veya Resim kanıtında oynama yaparak. (Photoshop, Montaj) yönetimi yanlış yönlendirme.
  17.(C) Geçmiş kanıtları yeniymiş gibi öne sürme.
  18.Altis Cumhuriyeti Yönetimi uygun görmediği oyuncuları bünyesinden uzaklaştırma hakkına sahiptir.
  19.Yapılan kural ihlallerinde kural ihlali yapan oyuncu zarar karşılama yapmaya razı olsa bile zarara uğrayan kişi şikayet edebilir.
  20.Başka serverda Yönetici, Rehber ,Başhekim ,Emniyet Amiri ,Emniyet Genel Müdürü , Emniyet Genel Müdür Yardımcısı vb. yetkisi olanlar serverımızda oyuncu olarak bulunamazlar. Serverımızda Doktor Polis vb. görevli olan oyuncuların başka serverda bu ve bunlar gibi benzeri görevleri varsa serverımızdaki görevleri silinecektir.
  21.Ses kaydı almak artık serbest sadece izinsiz bir şekilde destek odaları ve özel görüşme odalarında almak yasaktır.
  22.Sadece kendi video'nuz veya klan arkadaşınızın video'su ile şikayet konusu açabilirsiniz başka bir kişinin videosunu kullanarak şikayet açamazsınız.
  23.TeamSpeak 3 te 1 hafta boyunca online olmayan klanların odalarına uyarı yazılakcatır 5 gün içinde geri dönüş olmazsa klan odaları silinecektir.
  24.Rebel lisansı olmayan kişiler rebel lisans eşyalarını kullanamaz.Rebel lisans süresi bitenler üstünde kalan,o itemleri kaybedene kadar kullanabilirler.
  25.Banlatmaya yönelik oynayan kişiler tespit edilirse sunucudan uzaklaştırılabilir.
  26.Oyundan veya TS den "banlanacaksın" gibi sözlerle tehdit etmek yasaktır.
  27.Ölen birinin cesedine saygısızca hareketlerde bulunmak hakarete girer ve ceza verilir.
  28.Emniyet Müdürü uygun görmediği kişileri Altis Cumhuriyeti Polis Teşkilatından çıkarabilir.
  29.Troll yaparak diğer oyuncuları rahatsız etmek yasaktır.(Araç ile kasıtlı bir şekilde ezmekte buna dahildir!)
  30.Bir oyuncu aynı kural hatasını 4. kez yapar ise ceza aldığı süre iki katına çıkabilir.
  31.Uzun süreli admin takibi sonucunda tespit edilen rol yapmadan sadece öldürme amaçlı oynayan oyuncular sunucudan kalıcı olarak uzaklaştırılacaktır.
  32.Polis, Asker ve Doktorlara RDM(Random Death Match) yapıldığı zaman ve oyuncular arasındaki karar anlaşmaya çıktığı zamanki RDM yapan oyuncunun vereceği zarar 300,000₺ olarak belirlidir.
  33.Oyun içinde isminizin sonuna kışkırtıcı kelime koymak yasaktır . Örneğin (Cry,Ağlama,Mucuk,Kıyamam)
  34.Altis Cumhuriyeti bünyesindeki platformlar dışında olan olaylar için şikayet kabul edilmez ve Altis Cumhuriyetinde oyuncuya ceza verilemez.
  ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  RolePlay Kuralları

  1.Rolün başlayabileceği tek durum direct channeldan (Mesafe : 35 metre) sesli bir şekilde uyarı vermektir.
  2.Hava araçlarına havadayken rol verilemez.Tehdit unsuru olma durumunda kuyruğuna uyarı ateşi edilebilir uzaklaşmaz ise öldürücü kuvvet kullanılabilir.Ancak bu İki taraf içince rol başlangıcı değildir.
  3.Polisler rol sireni ile rol başlatabilir. Rol başlatan siren sesi: Playing: Polis Siren Sesi-cutmp3.net.mp3 - picosong
  4.Oyuncuya teslim ol uyarısı verildiği taktirde bekleme süresi minimum 10 (on) saniyedir. (Uyarı alan oyuncu kaçma, mevzii alma, Kendini savunma vb. girişimlerde bulunmadığı sürece.)
  5.Rol ve senaryo sırasındaki araçlar hiçbir şekilde garaja konulamaz, hurdacıya satılamaz veya suya atılamaz.
  6.Clan üyesi olan oyunculardan bir kişiye uyarı verildiği zaman bölgede bulunan diğer tüm clan üyelerine de uyarı verilmiş sayılır.
  7.Herhangi bir clana mensup olmayan (tagsız) oyuncu sadece bireysel olarak rol verebilir fakat birden fazla tagsız oyuncu birleşip rol veremezler. Rol verebilmeleri için oyunda sahte bir tag oluşturup öyle rol vermek zorundadırlar
  8.Ölen bir oyuncunun herhangi bir eşyasını (Yere düşenler hariç) almak yasaktır.
  9.Karakolda troll yapan oyuncuları polis direk hapise atma hakkına sahiptir,
  10.Fail RP ( Hatalı Rol ) yapan oyuncular FA suçundan kanıtlar yorumlanarak yargılanacaktır.
  Örneğin;
  Kelepçeli halde olan birinden kelepçeli iken yapılması imkansız bir talepte bulunmak.
  Sesin güzel değilse vurucam.
  11.Karşı Tarafla herhangi bir rolünüz yokken bayıltıp, kelepçelemek FAİL RP 'dir ve ceza verilir.
  12.Bir Rolün sona erme süresi 5 dakikadır.(Rp'ye dahil olan taraflardan ateş açılmaz ise) Yine Aynı şekilde rp bölgesinden 1.5 km alanının dışına çıkılması durumunda rp sonlanacaktır.
  13.Kelepçelenen, yakalanan hiçbir oyuncu bir takım saçma sorular sorularak (kuralları aşma düşüncesi ile) öldürülemez, infaz edilemez.
  14.Elleri kelepçeli bir oyuncu bindirildiği araçtan, kapıları açıkken inemez. İndiği taktirde bu "BUG" kullanımı kapsamında değerlendirilecektir.
  15.Araç patlatmak yasaktır sadece RDM bölgelesinde ve Çete bölgelerinde araç patlatmak serbesttir.
  16.Polisler dışardan rol taşınmadığı sürece İsyancı dükkanlarında oyuncuları (Sivillerde polisleri) görmezden gelmelidir, bu bölgede rol başlatılamaz.
  17.Araçtan araca rol vermek yasaktır.
  18.Güvenli bölgelerde(safe-zone) araç çalmak yasaktır.(Güvenli bölgede aracı çalınan şahıslar kişiye müdahale hakkına sahiptir.)
  19.Şoklamak sadece yeşil bölge dışında rol başlatır,Kelepçelemek ise hiçbiryerde bir rol başlangıcı değildir.
  20.Güvenli Tüm bölgelere dışardan içeri ateş etmek yasaktır!
  21.Herhangi bir yerde oyuncu araçtan iner inmez aracı çalmak yasaktır.
  22.Polisler için senaryo başladığında o bölgeye gelmeden rolsüz hiç bir etkileşimde bulunulmayacaktır.
  23.Banka başladığı sırada başka bir rolde çatışmada ölen oyuncu banka senaryosuna katılabilecektir fakat banka sayacı bittiğinde katılamayacaklardır.
  24.Güvenli bölgelerde ateş açan kişilere polisin ateş açma hakkı vardır.
  25.Polis ve Asker'lerden legal iş yapılırken escort (YARDIM) istenilebilir.Bu esnada oyuncunun üstünde RUHSAT'lı silah harici herhangi illegal silah bulunmayacaktır.Bulunan silahlara polis yada asker tarafından el konulacaktır.
  26.İllegal bölgelerde bulunan araçlar polis tarafından el koyma hakkına sahiptir .
  27.Hareket halindeki bir araca rol verildikten sonra; araç durmaz ise içindeki şahıslar hemen öldürülemez ve sadece tekerlekler patlatılarak durdurulabilir veya yavaşlatılabilir(1 Tekerin Alınması Yeterlidir). Ancak şahıslar buna rağmen bölgeden uzaklaşmaya çalışıyor ve talimatlara uymuyorsa öldürücü kuvvet kullanılabilir.
  28.Rol verip teslim olan kişi ghost yaparsa etkisiz hale getirilebilir.(Polis, Asker, ve siviller için geçerlidir.)
  29.Her restart başlangıcında polisler olası bir banka soygununda bir ekibi hemen bankaya ulaşması için hazırlamak zorundadır. Bu ekibe Asker Departmanı dahildir.
  30.Asker ve Polis arasında destek isteme durumunda desteğe gelen taraf diğer tarafın komutasına uymak zorundadır(Bu kurala banka senaryosu dahil değildir.)
  31.Güvenli bölgenin yaklaşık 100 metre dışına kadar herhangi bir rol başlatamazsınız.
  32.Güvenli Bölge dışarısında başlayan bir rp sonlanmadığı sürece güvenli bölge içerisine taşınabilir. Güvenli bölge içerisinde devam edebilir.
  33.Doktor tarafından kaldırılan kişi 5 dk boyunca herhangi bir çatışmaya giremez ve o kişiye rol verilemez.
  34.Rol varken senaryo başlatılamaz.Senaryonun başlaması için rolün bitmesi gerekmektedir.Clan base baskını bu kurala dahil DEĞİLDİR .(Banka, Benzinlik)
  35.Bir bölgede çatışma var ise bu bölgeye kasıtlı giren , bölgede luzumsuz vakit geçiren , kasti olarak ateş edilen yerlere doğru hareket eden oyuncular vurulduğunda kural ihlali sayılmayacaktır.Bu durum vuran yada vurulan taraf için ROL başlangıcı sayılmayacaktır. Fakat bölgeden güzergah gereği araçla veya yayan olarak geçen , bölgede vakit geçirmeyip uzaklaşmaya yönelik oynayan oyuncular vurulduğunda ise RDM kuralları gereği vuran oyuncu yargılanacaktır. Bu kural Adminler tarafından yorumlanarak değerlendirilebilir.
  36.Birini kelepçeleyerek araç içerisinde karşı tarafın vaktini boşa harcatmak maksadıyla rolplay yapmadan uzun süre bekletmek yada gezdirmek yasaktır.
  37.Bir bölgede rol bittikten sonra ağır yaralanan şahısların, doktorlar tarafından müdahalesininin engellenmesi Fail Rp olarak değerlendirilecektir.
  38.Polislerin karakol sınırlarına izinsiz giriş yapan hava araçlarına uzaklaş atışı yapma, kara araçlarına da sesli uyarı yapıldıktan sonra tekerlerine ateş açma hakkı vardır. Uzaklaş atışı yapıldıktan sonra eğer bölgeden uzaklaşılmazsa öldürücü kuvvet kullanılabilir.
  39.Polisler gördüğü illegal araçlara(çalıntı polis/doktor aracı, ifrit, offroad armed) ateş açabilir. Ateş açılan kişiler ile polisler arasında rol başlar.
  ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  > RDM Nedir? (Random Death Match) SİVİL <

  1. RDM Rol yapmadan sebepsiz yere birini öldürmektir ve yasaktır.
  2. Isyancılara katılmış olmanız sebepsiz yere öldürme yetkisi vermez, polisleri dahi roleplay yapmadan öldüremezsiniz.
  3. Polisler ve askerler sivil/rebeller ile çatışmaya sadece bir suç ile ilgili bir durum söz konusu olduğunda girebilirler.
  4. Kendinizi veya bir arkadaşınızı korumak için öldürmek RDM sayılmaz. (Rp başlangıcı kurallara uygun bir şekilde yapıldığı takdirde)
  5. Bir kişiyi istediğiniz talepleri yapmasına izin vermeden kısa bir sürede (10 Saniye) öldürmek RDM sayılır.

  ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  RDM Bölge Kuralları (Random Death Match)

  1.RDM bölgesinin içinde RDM yapılabilir.
  2.RDM bölgesinin dışından hiçbir şekilde ateş edilemez.

  3.RDM Bölgesinin içindende dışarıya hiç bir şekilde ateş edilemez.(Clan Base Hariç)
  4.RDM bölgesindeki çatışan oyuncular kesinlikle RDM bölgesi sınırları içinde olmak zorundadır.
  5.RDM bölgesinde Yeni Hayat Kuralı geçerlidir.(RDM'de öldüğün bölgede 15dk bulunamazsın)
  6.RDM bölgesi için belirtilen özel kurallar dışında kalan kurallar bu bölgede yok sayılır!
  ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  COMBAT LOG Kuralları

  1.Evi soyulan şahısın, oyundan çıkması.
  2.Rol'deyken oyundan çıkmak. Örneğin: Çatışma, Soygun, Kaçırılma, Kaçırma, Baskın gibi durumlarda oyundan çıkmak yasaktır!
  ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  ARAÇ Kuralları

  1.Belli bir zaman geçmiş park edilmiş araçlara polisler veya doktorlar tarafından çekici çağırılır.
  2.Boş araçlar sunucuda lag yapar ve bunu polise veya doktora bildirdiğiniz zaman server daha sağlıklı olur.
  3.Sebepsiz yere çok fazla araç satın almak servera zarar verir.
  4.Bütün Araç Spawn Bölgelerinde bırakılan araçlara, polis veya doktorlar tarafından çekici çağırılır.

  Açık Kırmızı Rengi: Çok dikkat edilmesi gerekilen ve Yönetimin sıkı durduğu kuralları temsil eder!
  Kırmızı Rengi: Yönetimin İçinde bulunduğu kurallardır.
  Turuncu Rengi: Detay anlamını taşır.
   
  #1 doesn4, 11 Kas 2017
  Son düzenleme: 11 Kas 2017
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş